CHs "z Lipé Moravia" Markéta Matoušková  tel. 606 70 99 88  email: zlipe@volny.cz

 

BSZS 2013                                                                                           VIDEO
BSZS v Kasselu byl pro nás v mnoha ohledech speciální. Na této výstavě jsem  poprvé vystavovala fenu z naší chovatelské stanice ve třídě pracovní a Quarta je zároveň z prvního vrhu vedeného na mě. Quarta je má první fena z našeho chovu kompletně splňující podmínky chovnosti v Německu.

Quarta začala tento rok a zároveň celou přípravu na BSZS v prvním květnovém týdnu a to dvěma výstavami v rozmezí několika dnů u dvou různých rozhodčích:
01.05.2013 v OG Bretten Reklingen byla Quarta předvedena v této sezóně poprvé. Tuto třídu posuzoval pan rozhodčí Rainer Mast. V této třídě nastoupilo celkem 9 fen a Quarta se umístila na krásném 2. místě. Na prvním místě se na této výstavě umístila krásná fena po Furbovi degli Achei Lara v.d. Zenteiche (SG 34 BSZS 2012)
04.05.2013 Hned o pár dní později jsme s Quartou vyrazili na další výstavu, OG Bad Buchau. Na této výstavě nás Quarta moc potěšila vítězstvím, získáním titulu vítězka třídy,  tentokrát v méně početnější, ale za to velmi kvalitní konkurenci.
 

Quarta - V2, OG Bretten

Quarta - V1, OG Bad-Buchau

V průběhu května nám přípravu zkomplikovaly zdravotní problémy, ale po řádném odpočinku a přeléčení jsme se začali připravovat na další výstavy.

08.06.2013
se Quarta zúčastnila jedinné české výstavy, kterou jsme v rámci letošního roku absolvovali a to výstavy ve Staňkově, kde posuzoval německý rozhodčí M. Ossman. Quarta si vybojovala první místo ve třídě pracovních fen a při závěrečném souboji vítězů jednotlivých tříd pak ještě obdržela ocenění nejlepší jedinec výstavy.
 
Následující dvě výstavy jsme opět absolvovali v krátkém časovém rozestupu. Jednalo se o dvě velké LG výstavy, na obou výstavách byla Quarta představena rozhodčímu R.Maiovi, který tento rok posuzoval třídu pracovních fen na BSZS.  Quarta vybojovala skvělá umístění:
07.07.2013 - LG Freichericht - na této velké LG výstavě v nejobsazenější třídě pracovních fen bylo nahlášeno celkem 41 fen, k posouzení nastoupilo celkem 35 fen.  Quarta se na této výstavě umístila na výborném 11. místě a mimo jiné porazila Team Marlboro Freya (SG46 BSZS 2011), Atea vom Haus an der Schiene (V33 BSZS 2012), Hilary v.d. Piste Trophe (SG32 BSZS 2011).
14.07.2013 - LG Rochlitz - o týden později se Quarta účastnila ještě kvalitněji obsazené výstavy v Rochlitzu. Na této výstavě ve třídě pracovních fen bylo předvedeno celkem 33 fen. Quarta si vybojovala hodnocení V9 před Zari v.d. Elfenbeischlucht (V19 BSZS 2009), Carma z Krywlan (SG44 BSZS 2012).
 

Quarta - V9, LG Rochlitz

Po absolvování těchto výstav jsme se plně věnovali  dopilování kondiční přípravy a přípravě na přezkoušní povah. Na konci srpna jsme tedy vyrazili směr Kassel, kde se letos konala BSZS. Po pátečním úspěšném absolvování přezkoušení obran a statickém předvedení bylo Quartě zaslouženou odměnou umístění v nelepším kruhu. I přes to, že nám stav srsti vůbec nepřál kvůli línání, Quarta především díky svému přesvědčivému pohybu obdržela hodnocení V38.  Jedná se o historicky nejlepší umístění české feny na BSZS a pro Quartu zaslužené zakončení letošního velice úspěšného roku. Video shrnující úspěchy Quarty v letošním roce: ZDE.

BSZS 2012
pro otevření fotogalerií klikněte na název třídy
 

třída pracovních psů

třída pracovních fen
   
třída dospívajících psů třída dospívajících fen
   

třída mladých psů

odchovy

   

Článek "Čeští psi na BSZS 2012"

 
BSZS 2011
 
Nathalie v. Alcudia - VA2, Vicesiegerin, třída pracovních fen - Naty byla podruhé předvedena ve třídě pracovních fen. Po úspěšném absolvování přezkoušení povahy, ve kterém v letošním roce neobstálo 61 fen, byla předvedena k posouzení statiky. K nedělnímu posouzení v pohybu nastoupilo 104 fen z nichž 12 obdrženo ohodnocení VA a 92 hodnocení výborně.  V této konkurenci po statice Nathalie nastoupila na druhém místě a tuto pozici si po celou dobu udržela. Nathalie v. Alcudia se stala VA2, Vicesiegerin ve třídě pracovních fen.
 
Quarta z Lipé Moravia - SG 84, třída mladých fen - Quarta byla předvedena v nejpočetnější třídě mladých fen. V této třídě ke statickému posouzení nastoupilo 218 fen. Z těchto fen bylo 14 staženo ze zdravotních důvodů a 5 fen bylo ohodnoceno známkou "nedostatečně". Quarta nastoupila k posouzení v pohybu a díky své pěkné prezentaci si vybojovala celkové 84. místo. Quarta byla také předvedena v odchovech svého otce Wegase v. Fichtenschlag, který bohužel krátce před BSZS uhynul.
 
     
Quarta z Lipé Moravia Nathalie von Alcudia

   
třída pracovních psů třída pracovních fen
   
třída dospívajících psů třída dospívajíchích fen
   
třída mladých psů odchovy
   
momentky BSZS 2011  
 
BSZS 2010
 
Nathalie v. Alcudia - VA9, třída pracovních fen - loňská vicesiegerin ve třídě dospívajících a mnohonásobná vítězka výstav Nathalie v. Alcudia se po  předvedení velice přesvědčivé obrany a krásném projevu v kruhu na letošním Siegeru, jako jediný potomek svého otce Obera v. Bad Boll, umístila ve VA třídě a získala ocenění VA9. Sám Ober v. Bad Boll se stal letošním Siegrem - vítězem ve třídě pracovních VA1.
 

Nathalie von Alcudia

třída pracovních psů

 
   

třída dospívajících psů

třída mladých psů

   
Pixagogo: Guus Fotos - sobota a odchovy
   
Pixagogo: Guus Fotos - nedělní posuzování
 
BSZS 2009
Nathalie von Alcudia se na své pvní BSZS umístila na druhém místě ve třídě dospívajících fen a a stala se vícevítězskou této třídy. V tomto roce byla na BSZS představena i Pola v. Thermodos, která se umístila na 32. místě ve třídě mladých fen.

Nathalie von Alcudia

Pola v. Thermodos

 
   

třída pracovních psů

třída pracovních fen

 
 
BSZS 2008
 

 

přezkoušení povah

odchovy

 
   

třída mladých psů

třída dospívajících psů

   

třída pracovních psů

třída pracovních fen